پاورپوینت معرفی نانو مواد

پاورپوینت معرفی نانو مواد

دید کلی :

پاورپوینت در45 اسلاید برای کاربران عزيز در نظر گرفته شده است و شما می توانيد در صورت تمايل اين پاورپوينت را دانلود نماييد.
کاربران عزيز توجه داشته باشيد هنگام دانلود فايل از مرورگر internet explorer استفاده نکنيد تا با مشکل روبه رو نشويد.


توضیحات کامل :

نانو مواد

فناوری نانو
فناوری نانو، نانو فناوری یا نانو تکنولوژی رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است که جستارهای گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. موضوع اصلی آن نیز مهار ماده یا دستگاه‌های در ابعاد کمتر از یک میکرومتر، معمولاً حدود ۱ تا ۱۰۰ نانومتر است. در واقع نانو تکنولوژی فهم و به کارگیری خواص جدیدی از مواد و سیستم‌هایی در این ابعاد است که اثرات فیزیکی جدیدی، عمدتاً متأثر از غلبه خواص کوانتومی بر خواص کلاسیک‌ از خود نشان می‌دهند.
فناوری نانو، امکان استفاده از انرژی حرارتی خورشید را برای تجهیزات الکتریکی و دستگاه‌های ذخیره انرژی افزایش می‌دهد‌. همچنین، تجهیزات پیشرفته و ارزان برای تحقیقات پزشکی و مراقبت از سلامتی را فراهم می‌کند.

نانو مواد
موادی که حداقل یکی از ابعاد آ‌نها در مقیاس ۱ الی ۱۰۰ نانومتر باشد، مواد نانویی یا نانومواد خوانده می‌شوند. یک نانومتر برابر با یک میلیاردم متر‌‌ است. کوچک شدن اندازه ذرات در حد نانومتر، سبب تغییراتی در خواص فیزیکی و شیمیایی آن‌ها می‌شود. مهمترین آن‌ها شامل موارد زیر هستند.
•    افزایش نسبت سطح به حجم
•    ورود اندازه ذره به قلمرو مکانیک کوانتومی به جای مکانیک نیوتونی
•    افزایش نسبت سطح به حجم که به تدریج با کاهش اندازه ذره رخ می‌دهد. بر خصوصیات ذره در حالت مجزا و بر واکنش آن با دیگر مواد اثر می‌گذارد.

کاربران عزيز توجه داشته باشيد هنگام دانلود فايل از مرورگر internet explorer استفاده نکنيد تا با مشکل روبه رو نشويد.

[PPT]PowerPoint Presentation – ستاد نانو

irannano.org/filereader.php?p1=main…pptx&p2=static_page&p3=1&p4…
تولید علوم نانو (تعداد مقالات ISI); توسعه فناوری (تعداد پتنت های بین المللی); توسعه … امیرکبیر؛ تربیت مدرس؛ صنعتی شاهرود؛ صنعتی سهند؛ پژوهشگاه مواد و انرژی؛ …

[PPT]نانوتكنولوژي چيست؟ – uploads.pptfa.com

uploads.pptfa.com/…/workshop_on_applications_of_nanotechnology_in_the_environ…
توسعه تحقيقات و فناوري در سطوح اتمي، مولكولي و ماكرومولكولي با طول تقريبي از 1 تا100 نانومتر، به منظور فراهم آوردن شناخت اصولي از پديده ها و مواد در مقياس نانو و …

[PPT]نانو ذرات

falahatnejad.persiangig.com/document/Nano.ppt
خواص مواد در مقياس نانومتر عموما با خواص مواد در مقياس ميكرومتر متفاوت است. نانو ذرات به علت اندازه كوچكتر و تغيير حجم و ضريب سطحي (نسبت سطحي) معمولا خواص …
وارد نشده: معرفی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *